BLINK.PL - OGICOM

Bezpłatna infolinia: 0800 702 997

biuro@blink.pl

061 622-25-00

Pomoc on-line

061 622-25-25

SERWERY
PROMOCJE
POMOC
O NAS
regulamin | kontakt


SERWERY

POMOC

O NAS
Serwery
Serwer WWW

SAMODZIELNE STRONY WWW

Samodzielne strony WWW umożliwiają Ci umieszczenie więcej niż jednej strony internetowej na Twoim serwerze. Samodzielna strona WWW posiada własny adres - domenę internetową oraz samooddzielne statystyki odwiedzalności. Dodatkowo posiadasz możliwość aktywacji skrzynek pocztowych w domenie dowolnej strony WWW. Aktywacja nowych stron jest w 100% automatyczna przy użyciu narzędzi z Panelu Administracyjnego. Do wykorzystanego limitu nie liczą się serwisy WWW utworzone w poddomenach.

Powrót
OBSŁUGA PHP W WERSJI 4.3.10 i 5.1.2

PHP to popularny skryptowy język programowania służący przede wszystkim do tworzenia dynamicznych stron WWW. Jego składnia bazuje na językach C, Java i Perl. PHP umożliwia współpracę z wieloma systemami relacyjnych baz danych (np. MySQL, PostgreSQL, SQLite) oraz korzystanie z alternatywnych sposobów przechowywania danych - plików tekstowych i XML-owych.

Na serwerach BLINK.PL obsługiwane są skrypty napisane w PHP4 oraz PHP5. Szczegółowe informacje na temat pisania i umieszczania własnych skryptów znajdują się w dokumencie Własne skrypty

Powrót

OBSŁUGA PERL W WERSJI 5.8.4

Perl (ang. Practical Extraction and Report Language) to praktyczny i popularny język programowania autorstwa Larrego Walla. Wzorowany na językach jak C, skryptowych: sed, awk i sh oraz na wielu innych.

Powrót

OBSŁUGA SKRYPTÓW CGI

Skrypt CGI (Common Gateway Interface) to program pozwalający na dwustronną wymianę danych między serwerem WWW a użytkownikiem Internetu. Skrypt CGI może być napisany w jednym z wielu języków programowania n.p. Perl lub C. W sieci Internet znajdziesz wiele gotowych do użycia rozwiązań które umożliwia Ci zbudowanie ciekawego, interaktywnego serwisu WWW.

Powrót

OBSŁUGA STRON WAP

Protokół WAP pozwala na korzystanie z zasobów Internetu przy użyciu telefonu komórkowego. Na platformie BLINK.PL z powodzeniem umieścisz własną stronę wykonaną w tej technologii.

Powrót

DOWOLNA ILOŚĆ PODDOMEN

Poddomeny są to dodatkowe adresy zakończone nazwą Twojej domeny. Przykładowo adres www.sklep.abcd.pl jest poddomeną domeny abcd.pl.

Korzystając z dostępnych mechanizmów Panelu Administracyjnego możesz skierować poddomenę na wybrany katalog serwera. Ilość poddomen nie jest limitowana.

Powrót

DOWOLNA ILOŚĆ PRZEKIEROWAŃ

Przekierowania to wygodny sposób skierowania internauty na inny, wskazany przez Ciebie adres WWW. Ilość przekierowań nie jest limitowana.

Powrót

ZADANIA CYKLICZNE (CRON)

Zadania cykliczne umożliwiają Ci automatyczne wykonywanie skryptów w określonych przez Ciebie terminach.

Powrót

MENEDŻER PLIKÓW PRZEZ PRZEGLĄDARKĘ
Menedżer plikówMenedżer plików to przydatne narzędzie umożliwiające wykonywanie prostych operacji na plikach zgromadzonych na Twoim serwerze bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania (tzw. klienta FTP). W wygodny sposób umieścisz lub pobierzesz pliki, zmienisz ich nazwę lub utworzysz nowy katalog na serwerze.

Powrót

STATYSTYKI OGLĄDALNOŚCI STRON WWW

Statystyki zawierają szczegółowe informacje na temat popularności serwisów WWW oraz osób które je odwiedzają. Każdy z Twoich serwisów WWW posiada oddzielne statystyki.

Podsumowanie rokuPodsumowanie miesiącaDzienne statystykiKrajePowrót

SAMODZIELNE KONTA FTP
Zarządzanie kontem - Edycja użytkownikówKorzystając z mechanizmów Panelu Administracyjnego możesz przydzielić samodzielny dostęp do serwera i umieszczonych tam plików dowolnemu użytkownikowi Twojego konta. Dostęp może być nieograniczony lub limitowany tylko do wskazanego przez Ciebie katalogu.

Powrót

OPCJONALNIE WŁASNY CERTYFIKAT SSL

W BLINK.PL możesz wykupić własny certyfikat SSL rozpoznawany przez 99% przeglądarek internetowych. Koszt certyfikatu sprawdzisz w cenniku produktów dodatkowych. Technologia SSL to gwarancja bezpiecznej komunikacji a certyfikat to ważne potwierdzenie wiarygodności Twojego serwisu w oczach internautów.

Powrót

Wszystkie prawa zastrzeżone.