BLINK.PL - OGICOM

Bezpłatna infolinia: 0800 702 997

biuro@blink.pl

061 622-25-00

Pomoc on-line

061 622-25-25

SERWERY
PROMOCJE
POMOC
O NAS
regulamin | kontakt


SERWERY

POMOC

O NAS
Serwery
Poczta elektroniczna

UŻYTKOWNICY POCZTOWI (KONTA POP3)

Użytkownik pocztowy jest to osoba posiadająca indywidualną skrzynkę pocztową aktywowaną w Twoim koncie. Wielkość skrzynki pocztowej to 0,5 GB.

Powrót
ADRESY POCZTOWE

Każdy użytkownik Twojego konta może posiadać dowolną ilość adresów email wskazujących na jego skrzynkę pocztową. Adresy te mogą być utworzone w dowolnych domenach przypisanych do konta.

Powrót
WEBMAIL (POCZTA PRZEZ WWW)

Webmail jest to oprogramowanie służące do obsługi poczty elektronicznej poprzez dowolną przeglądarkę WWW. Webmail może stanowić uzupełnienie do zainstalowanego na Twoim komputerze klienta pocztowego typu Outlook Express (np. korzystasz z niego tylko wtedy kiedy nie masz dostępu do swojego komputera) lub całkowicie go zastąpić. Jest to wygodna forma odbierania i wysłania poczty elektronicznej z dowolnego komputera podłączonego do sieci Internet.

Powrót
INTELIGENTNY FILTR ANTYSPAMOWY

Zadaniem filtra antyspamowego jest zbadanie przychodzącej wiadomości i zakwalifikowanie jej jako spam (nie zamówiona przesyłka reklamowa) lub ham (normalna wiadomość). Klasyfikacja odbywa się poprzez analizę treści oraz nagłówków wiadomości. Wykorzystywany na platformie BLINK.PL filtr jest filtrem statystycznym - bayesowskim. Jego działanie opiera się na metodach uczenia maszynowego (ang. machine learning algorithms).

Powrót
BIAŁA LISTA

W "Białej liście" wskazujesz te wiadomości które na pewno mają trafić do skrzynki bez względu na to, co jest wpisane w "czarnej liście" i na to czy są uznawana przez serwer jako spam czy ham. Mechanizm "Białej listy" to gwarancja otrzymania wszystkich ważnych wiadomości niezależnie od zastosowanych na koncie zabezpieczeń antyspamowych.

Powrót
CZARNA LISTA

"Czarna lista" daje Ci możliwość odfiltrowywania tych wszystkich emaili których nie chcesz otrzymywać. Mogą to być np. newslettery, wiadomości z grup dyskusyjnych czy przesyłki od "męczącego" znajomego.

Powrót
OCHRONA ANTYWIRUSOWA

Wszystkie skrzynki pocztowe chronione są przez 2 niezależne systemy antywirusowe.

Powrót
AUTORESPONDER (ODPOWIEDŹ WAKACYJNA)

Autoresponder umożliwia automatyczne wysłanie wiadomości w odpowiedzi na przychodzące na skrzynkę emaile. Jest to wygodny sposób informowania np. o czasowej nieobecności lub planowanym urlopie.

Powrót
WIELOKROTNE PRZEKIEROWANIA

Mechanizm przekierowania umożliwia przesłanie kopie przychodzącej wiadomości na wskazane adresy email.

Powrót
POWIADOMIENIA SMS

Gdy powiadomienia SMS są aktywne na wskazany numer telefony przesyłany jest SMS informujący o nowej wiadomości w skrzynce. Do prawidłowego funkcjonowania wymagana jest aktywacja dodatkowej usługi u wybranego Operatora GSM.

Powrót
ADRES CATCH-ALL

Mechanizm "Catch-all" umożliwia Ci zdefiniowanie adresu email na który przesyłane mają być wiadomości skierowane na nieistniejące adresy w Twoich domenach. Możesz także zdecydować o odbijaniu tego typu wiadomości.

Powrót
EDYCJA ADRESÓW PRZEZ UŻYTKOWNIKA

Domyślnie każdy użytkownik pocztowy może zarządzać adresami email wskazującymi na jego skrzynkę (dodawać nowe, usuwać istniejące). Możliwość taka może zostać zablokowana przez administratora konta.

Powrót

Wszystkie prawa zastrzeżone.