BLINK.PL - OGICOM

Bezpłatna infolinia: 0800 702 997

biuro@blink.pl

061 622-25-00

Pomoc on-line

061 622-25-25

SERWERY
PROMOCJE
POMOC
O NAS
regulamin | kontakt


SERWERY

POMOC

O NAS
Serwery
Bezpieczeństwo

BEZPIECZNE ŚRODOWISKO PRACY KONTA

W BLINK.PL szczególną wagę przywiązujemy do zagadnień związanych z bezpieczeństwem i poufnością przechowywanych informacji. Każde konto na naszej platformie działa w zamkniętym, izolowanym środowisku stworzonym w oparciu o mechanizm "jail". Programy i skrypty wykonywane są w ramach konta na prawach użytkownika (oznaczone niepowtarzalnym identyfikatorem "uid"). Ilość wykorzystywanych zasobów przez skrypty użytkowników (czasu procesora, pamięci operacyjnej i dyskowej) jest limitowana. Zastosowane rozwiązania gwarantują bezpieczeństwo indywidualnego konta niezależnie od zawartości innych kont i akcji wykonywanych przez ich właścicieli.

Dodatkową zaletą takiej konstrukcji systemu jest możliwość definiowania indywidualnych ustawień środowiska pracy konta np. poprzez definiowanie własnych wartości w pliku php.ini lub ustawianie zmiennych środowiskowych na potrzeby skryptów CGI.

Powrót
REGULARNE KOPIE ZAPASOWE

Z wszystkich danych zgromadzonych na naszych serwerach tworzone są regularne kopie bezpieczeństwa. Backup z plików stron WWW, poczty elektronicznej oraz baz danych tworzony jest co 24 godziny. Przechowywana jest pełna historia kopii zapasowych z ostatnich 3 dni.

Powrót
PANEL ADMINISTRACYJNY POPRZEZ SSL

Komunikacja pomiędzy użytkownikiem a Panelem Administracyjnym szyfrowana jest przy wykorzystaniu technologii Secure Sockets Layer. SSL jest standardem tworzenia bezpiecznego połączenia pomiędzy serwerem WWW a przeglądarką użytkownika. Przesyłane dane szyfrowane są 128-bitowym kluczem. SSL gwarantuje naszym użytkownikom poufność oraz integralność transmisji danych.

Certyfikat Starfield Poprawność nawiązywanego połączenia oraz wiarygodność naszej witryny potwierdzona jest poprzez certyfikat SSL wystawiony dla BLINK.PL przez Starfield Technologies, Inc.

Powrót

Wszystkie prawa zastrzeżone.