BLINK.PL - OGICOM

Bezpłatna infolinia: 0800 702 997

biuro@blink.pl

061 622-25-00

Pomoc on-line

061 622-25-25

SERWERY
PROMOCJE
POMOC
O NAS
regulamin | kontakt


SERWERY

POMOC

O NAS
Pomoc
FAQ

AKTYWOWAŁEM SERWER - CO DALEJ?

Aby wpełni korzystać z usług Twojego serwera:

 1. Dodaj domeny internetowe z których chcesz korzystać.
 2. Jeżeli nie posiadasz jeszcze własnej domeny internetowej zamów ją korzystając z narzędzia "Rejestracja domeny" W Panelu Administracyjnym (nie musisz tego robić jeżeli zamówiłeś domenę podczas aktywacji konta). Jeżeli posiadasz wcześniej zarejestrowaną domenę u innego Registrara:
  • skonfiguruj ją w koncie korzystając z narzędzia "Dodanie obsługi domeny",
  • korzystając z narzędzi dostarczonych Ci przez Registrara zmień serwery nazw na jakie wskazuje ta domena na ns1.blink.pl (195.242.116.41) i ns2.blink.pl (80.81.255.194).

 3. Aktywuj nowych użytkowników konta.
 4. Korzystając z narzędzia "Nowy użytkownik" dodaj nowych użytkowników konta. Szczegółowe instrukcje znajdziesz w dokumencie Użytkownicy konta.

 5. Umieść stronę WWW na serwerze.
 6. Korzystając z dowolnego klienta FTP umieść swoją stronę na serwerze. Dane konieczne do konfiguracji oraz instrukcję obsługi klienta FTP znajdziesz w dokumencie Konfiguracja klienta FTP. Do momentu aktywacji zarejestrowanych domen lub skierowania już istniejących strona dostępna jest pod tymczasowym adresem www.twoj_login.blink.pl.

 7. Zapoznaj się z narzędziami i dokumentacją w Panelu Administracyjnym.
 8. W Panelu Administracyjny konta znajdziesz wiele przydatnych w codziennej pracy narzędzi i mechanizmów oraz spersonalizowaną dokumentację. Zapoznanie się z nimi zagwarantuje pełne wykorzystanie wszystkich możliwości Twojego serwera.

Powrót
CZY OBSŁUGUJECIE PHP?

Tak. Na naszych serwerach można umieszczać serwisy napisane w technologii PHP w wersji 4.x.x i 5.x.x.

Powrót
W JAKI SPOSÓB ROLICZANY JEST TRANSFER?

Zliczamy transfer wykorzystany w trakcie bieżącego okresu abonamentowego i porównujemy z dostępnym limitem. Nie narzucamy miesięcznych limitów.

Powrót
CZY MOGĘ UMIEŚCIĆ KILKA STRON WWW NA JEDNYM SERWERZE (KONCIE)?

Tak. Efekt taki osiągany jest poprzez skierowanie domen lub poddomen na różne katalogi. Ilość dostępnych samodzielnych stron WWW określona jest w specyfikacji Twojego serwera. Odpowiednie narzędzia do tworzenia dodatkowych stron znajdują się w Panelu Administracyjnym.

Powrót
CZY MOJA STRONA BĘDZIE BEZPIECZNA?

W BLINK.PL do zagadnień związanych z bezpieczeństwem i poufnością przechowywanych informacji przywiązujemy szczególną wagę. Każde konto na naszej platformie działa w zamkniętym, izolowanym środowisku stworzonym w oparciu o mechanizm "jail". Programy i skrypty wykonywane są w ramach konta na prawach użytkownika (oznaczone niepowtarzalnym identyfikatorem "uid"). Zastosowane rozwiązania gwarantują bezpieczeństwo indywidualnego konta niezależnie od zawartości innych kont i akcji wykonywanych przez ich właścicieli.

Budując własny serwis pamiętaj o przestrzeganiu zasad tworzenia bezpiecznych aplikacji WWW. Wiele ciekawych informacji na ten temat znajdziesz na stronie projektu www.owasp.org (The Open Web Application Security Project). W szczególności polecamy dokumenty Guide to Building Secure Web Applications oraz Top Ten Most Critical Web Application Security Vulnerabilities.

Powrót
CZY MOGĘ UMIEŚCIĆ STRONĘ O TEMATYCE EROTYCZNEJ?

Nie. Nie hostujemy również serwisów zawierających nielegalne oprogramowanie lub inną treść niezgodną z polskim prawem.

Powrót
JAK UMIEŚCIĆ STRONĘ NA SERWERZE?

Pliki na serwer możesz przesłać na kilka sposobów. Najczęściej wykorzystywane narzędzia to:

 • dowolny klient FTP instalowany na Twoim komputerze np. CuteFTP, Fetch, WS_FTP,
 • inne oprogramowanie z wbudowanym klientem FTP np. Total Commander,
 • Macromedia Dreamweaver, Microsoft FrontPage,
 • standardowa przeglądarka internetowa np. Internet Explorer.
Konfiguracja i obsługa klienta FTP oraz przeglądarki internetowej szczegółowo opisana jest w dokumencie Konfiguracja klienta FTP.

Powrót
CO ZROBIĆ ABY PLIKI Z ROZSZERZENIEM .PHP BYŁY INTERPRETOWANE JAKO PHP5?

Domyślnie skrypty umieszczone w plikach z roszerzeniem .php traktowane są jako skrypty napisane w PHP4. Aby skrypt wykonywany był przez interpreter PHP5 wystarczy umieścić w koncie plik .htaccess z poniższą dyrektywą:

<Files *.php>
ForceType application/x-httpd-php5
</Files>


Jeśli PHP5 ma być stosowany także dla innych popularnych rozszerzeń skryptów należy dodać ich rozszerzenia w następujący sposób:

AddHandler application/x-httpd-php5 .php .phtml .inc

Powrót
DLACZEGO NIE DZIAŁA AUTORYZACJA POPRZEZ MECHANIZMY HTTP W SKRYPTACH PHP?

Na platformie BLINK.PL PHP działa jako CGI (nie jako moduł Apache), dlatego nie jest możliwe korzystanie ze zmiennych autoryzacyjnych HTTP (zmienne PHP_AUTH_USER, PHP_AUTH_PW i AUTH_TYPE nie są ustawiane).

Sugerowanym przez nas rozwiązaniem jest wykorzystanie mechanizmów sesji. Sesje są bezpieczniejsze niż mechanizm autoryzacji HTTP w którym login i hasło wysyłane są przy każdym zapytaniu a kodowanie realizowane jest jedynie przez dwustronny algorytm base64.

Więcej informacji na temat sesji w PHP znajdziesz pod adresem http://www.php.net/manual/en/ref.session.php Strona zawiera przykłady umożliwiające natychmiastowe zastosowanie mechanizmów sesji.

Powrót
JAK WŁACZYĆ LISTOWANIE ZAWARTOŚCI KATALOGÓW?

Aby wyświetlić zawartość katalogu w oknie przeglądarki w postaci listy plików i katalogów należy umieścić w tym katalogu plik tekstowy o nazwie .htaccess z zawartością:

Options Indexes
IndexOptions FancyIndexing
IndexOptions SuppressIcon
IndexOptions IgnoreCase
IndexOptions FoldersFirst
IndexOptions NameWidth=*
IndexOptions SuppressDescription

Powyższe dyrektywy powodują wyświetlanie zawartości katalogu w postaci listy plików i katalogów.

Oczywiście jeśli w katalogu istnieje plik o nazwie index.html, index.htm, index.php itp., zostanie on wysłany do przeglądarki jako pierwszy i lista zawartości katalogu się nie pojawi.

Powrót
CZY MOGĘ POSIADAĆ WŁASNE STRONY BŁĘDÓW?

Tak. Wystarczy umieścić na serwerze:

 • plik tekstowy o nazwie .htaccess z linią ErrorDocument 404 /blad404.htm,
 • stronę HTML o nazwie blad404.htm (lub dowolnej innej podanej w pliku .htaccess).

Powrót

Wszystkie prawa zastrzeżone.