BLINK.PL - OGICOM

Bezpłatna infolinia: 0800 702 997

biuro@blink.pl

061 622-25-00

Pomoc on-line

061 622-25-25

SERWERY
PROMOCJE
POMOC
O NAS
regulamin | kontakt


SERWERY

POMOC

O NAS
O nas
Infrastruktura

DATA CENTER

Serwery BLINK.PL umieszczone są w nowoczesnym data center w Poznaniu. Najnowsze rozwiązania gwarantują naszym Klientom:


błyskawiczny dostęp do zgromadzonych zasobów,


połączenie z 5 największymi europejskimi sieciami szkieletowymi,


nie limitowane łącza o sumarycznej przepustowości 7 GB,


nowoczesne i optymalne środowisko pracy serwerów,


współpracę z najlepszymi specjalistami w dziedzinie teleinformatyki.SerwerowniaSerwerownia
Wszystkie serwery BLINK.PL utrzymywane są w 19-calowych szafach w obudowach typu rack. Szafy stoją na ognioodpornej i antystatycznej, podwójnej podłodze wytrzymującej ciężar wielu ton.

Redundantne zasilanieRedundantne zasilanie
Stała i nieprzerwana dostawa prądu gwarantowana jest poprzez wykorzystanie własnej stacji transformatorowej umieszczonej w data center oraz ścisłą współpracę z niezależnymi dostawcami energii elektrycznej. Każda szafa podłączona jest do 2-óch oddzielnych źródeł prądu 16A każdy.

System podtrzymującySystem podtrzymujący
Dodatkowo serwerownia wyposażona jest w system podtrzymujący dostawę energii elektrycznej na wypadek awarii zasilania. Na system składają się:

  • wydajne baterie UPS (ang. Uninterruptible Power Supply) oraz
  • generator prądu zasilany silnikiem diesel.

KlimatyzacjaKlimatyzacja
W serwererowni utrzymywana jest stała temperatura 18-20 °C zapewniająca właściwe warunki pracy dla zgromadzonych tam urządzeń. Chłodzenie pojedynczej szafy realizowane jest przy wykorzystaniu systemu wentylatorów umieszczonych w szafie oraz podwójnej podłogi dzięki której wyprowadzane jest ogrzane powietrze.

Systemy ostrzeganiaSystemy ostrzegania
Data center wyposażone jest w system wczesnego ostrzegania przed pożarem i zalaniem. System zintegrowany jest z systemami odpowiednich służb ratowniczych. Dodatkowo zewnętrzna powłoka budynku posiada zabezpieczenia przed negatywnymi skutkami uderzenia pioruna.

System przeciwpożarowySystem przeciwpożarowy
W przypadku pożaru automatycznie aktywowana jest instalacja przeciwpożarowa wykorzystująca do gaszenia gaz argon (zamiast wody) nie powodujący strat w sprzęcie.

Systemy alarmowe / kontrola dostępuSystemy alarmowe / kontrola dostępu
Elektroniczny system kontroli dostępu gwarantuje ograniczony dostęp do serwerowni tylko dla osób do tego upoważnionych. Stały monitoring, alarmy zintegrowane z lokalną jednostką policji zapewniają fizyczne bezpieczeństwo zgromadzonych w data center zasobów.

Stały nadzór - 24/7/365Stały nadzór - 24/7/365
Nad prawidłowością działania data center 24h/7 dni w tygodniu czuwa na miejscu grupa specjalistów składająca się z administratorów sieci, techników i pracowników obsługi klienta.

KLASTER SPRZĘTOWY
High AvailabilityHigh Availability
Platforma hostingowa BLINK.PL jako system typu high availability (wysokiej dostępności) zapewnia stały i szybki dostęp do stron WWW i kont pocztowych naszych klientów. Serce systemu stanowi klaster linuxowy składający się z kilkudziesięciu funkcjonalnie połączonych ze sobą pojedynczych serwerów. Zastosowanie clusteringu zapewnia odporność systemu na awarie sprzętowe i programowe. W przypadku awarii jednego z węzłów jego funkcje przejmowane są przez pozostałe, działające węzły klastra.

Load balancingLoad balancing
Wydajność oraz równomierne wykorzystanie wszystkich zasobów gwarantują mechanizmy load balancingu rozdzielające ruch pomiędzy poszczególne węzły klastra. Wraz ze wzrostem liczby klientów do klastra systematycznie dokładane są kolejne węzły. Platforma BLINK.PL z powodzeniem obsługuje wzmożony ruch związany z dużymi kampaniami reklamowymi naszych klientów w największych portalach i komunikatorach internetowych.

SprzętSprzęt
Wydajną pracę naszych serwerów gwarantuje sprawdzona konfiguracja sprzętowa oparta o serwerowe płyty główne firmy Intel, procesory typu Xeon oraz markową pamięć RAM (od 2 do 16 GB w zależności od zastosowania maszyny). Dane przechowywane są na redundantnych macierzach dyskowych typu RAID.


Wszystkie prawa zastrzeżone.