BLINK.PL - OGICOM

Bezpłatna infolinia: 0800 702 997

biuro@blink.pl

061 622-25-00

Pomoc on-line

061 622-25-25

SERWERY
PROMOCJE
POMOC
O NAS
regulamin | kontakt


SERWERY

SERWERY VPS

SERWERY DEDYKOWANE

POMOC

O NAS
Nowości

INFORMACJA DLA NASZYCH KLIENTÓW

2008-06-05
Szanowni Państwo - Drodzy Klienci,
pragniemy poinformować, iż na mocy umowy zawartej pomiędzy SISCO IT GROUP POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu oraz OGICOM Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, spółki nawiązały ścisłą współpracę w zakresie świadczenia usług webhostingowych oraz rejestracji i obsługi domen internetowych.

Grupa OGICOM jest wiodącym na rynku polskim dostawcą kompleksowych usług internetowych. Misją Grupy jest zapewnienie swoim obecnym i przyszłym Klientom najwyższego poziomu jakości świadczonych usług, stały ich rozwój oraz oferowanie najkorzystniejszych na rynku kompleksowych rozwiązań z dziedziny Internetu. Dziś swoje usługi świadczymy dla ponad 20 000 firm w Polsce i zagranicą.

Łącząc doświadczenie, silną markę i know-how spółki SISCO oraz zaawansowane zaplecze technologiczne, ludzkie i kapitałowe grupy OGICOM jesteśmy w stanie wspólnie zaoferować Państwu stały rozwój poziomu świadczonych usług, szereg nowych, innowacyjnych rozwiązań oraz co bardzo ważne jeszcze sprawniejszą obsługę.

Wśród wielu korzyści, które zyskają Państwo, w efekcie podjętej współpracy, na szczególną uwagę zasługują:

 • Najnowocześniejsza w Polsce platforma webhostingowa gwarantująca stabilność i bezpieczeństwo Państwa usług;
 • Sprawną obsługę centralnego Biura Obsługi Klientów oraz lokalnych przedstawicielstw OGICOM na terenie całego kraju, w tym indywidualnego Doradcę
 • bogatą ofertę nowych i korzystnych rozwiązań z dziedziny Internetu i telekomunikacji (strony www, sklepy internetowe, pozycjonowanie, wirtualny fax, backup online i wiele innych) na specjalnych warunkach w ramach Pakietu Powitalnego

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż nad działaniem usług czuwają aktualnie połączone zespoły SISCO i OGICOM. Mogą zatem Państwo - w okresie przejściowym - korzystać z kontaktów zarówno do jednej, jak i do drugiej firmy. Adresy imienne i telefony pracowników, z którymi się Państwo kontaktowali do tej pory - zachowują ważność.

Z dniem 1. czerwca fakturowanie usług przejmuje OGICOM, dlatego też otrzymują Państwo fakturę od tego podmiotu. Uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na nowego wystawcę i numer konta na fakturze. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod następującymi, nowymi numerami telefonów:Życzymy dalszych sukcesów w rozwoju Państwa działalności internetowej i wspólnie dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu do tego jak najlepsze warunki hostingu.

pozostajemy z wyrazami szacunku,


Krzysztof Szyszka
Prezes Zarządu
OGICOM Sp. z o.o.


Marcin Nowojski
Prezes Zarządu
SISCO IT GROUP POLSKA Sp. z o.o.

UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT TECHNICZNY!

2008-03-07
W bieżący weekend, w dniach 8-9 marca 2008 nastąpią zmiany na serwerach BLINK.PL, związane z migracją klastra serwerowego do nowej serwerowni. W związku z powyższym zmieniają się dane dostępowe do niektórych usług:

 1. Połączeń FTP należy dokonywać łącząc się z hostem ftp.[twojadomena].pl - gdzie w miejscu [twojadomena] należy podać nazwę jednej ze swoich domen.
 2. Starsze wersje baz MySQL zostaną zmienione do wersji 5.0

Dodatkowe informacje dla Klientów, którzy posiadają domeny na DNS'ach innych firm, kierujące na serwery BLINK.PL:

 1. Zmieniają się adresy IP serwerów WWW. Ponieważ serwery WWW obsługujące Klientów będą mieć różne IP, właściwe IP można będzie zidentyfikować w panelu administracyjnym swojego konta. Po zalogowaniu do panelu informacja ta będzie widoczna na dole strony w narzędziu "Moje strony WWW > Serwer WWW > Adresy WWW".
 2. Nowy adres serwera MX obsługującego pocztę Klientów BLINK.PL to: 195.242.116.7.

Pozostałe dane, w tym loginy i hasła, nie ulegają zmianie.

Zmiany mają na celu podniesienie jakości naszych usług. Usługi będą świadczone przez nowej generacji serwery marki HP, oparte o wielordzeniowe procesory Intel Xeon. Dzięki temu usługi będą świadczone wydajniej, a ponieważ nowe centrum danych znajduje się we Wrocławiu - podobnie jak nasz personel administracyjny - reakcje w razie wystąpienia sytuacji kryzysowych będą znacznie szybsze.

Przepraszamy za wszelkie niedognodności, jednocześnie w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta pod adresem biuro@blink.pl bądź telefonem (061) 664-59-34.

NOWY PRODUKT - SKLEP INTERNETOWY

2007-03-14
Z przyjemnością informujemy, że na platformie BLINK.PL został wdrożony nowy produkt - oprogramowanie sklepu internetowego. Jest to gotowe rozwiązanie do prowadzenia sprzedaży przez Internet dostosowane do polskich warunków. Główne zalety naszego rozwiązania:

 • prostota obsługi
 • automatyczna instalacja
 • wygląd sklepu w oparciu o szablony
 • bogata funkcjonalność
 • zintegrowane popularne systemy płatności (np. Allpay.pl, Platnosci.pl) i przesyłki
 • stały rozwój funkcjonalności przez programistów BLINK.PL

Koszt sklepu to 299 PLN netto / rok.

ZMIANY ORGANIZACYJNE

2006-07-26
Z przyjemnością informujemy użytkowników naszej platformy o nawiązaniu współpracy przez BLINK.PL z firmą SISCO Sp. z o.o. z Wrocławia. Wspólnie z naszym partnerem utworzyliśmy nowy podmiot o nazwie SISCO IT GROUP POLSKA SP. Z O.O. którego zadaniem jest świadczenie wysokiej jakości usług hostingowych w ramach marek blink.pl oraz sisco.pl.

Jesteśmy przekonani, że połączenie wieloletniego doświadczenia oraz kapitału marki SISCO z nowoczesną technologią i nowatorskimi rozwiązaniami BLINK.PL przyniesie wiele korzyści naszym klientom i umożliwi szybki rozwój naszej platformy.

Wprowadzone zmiany organizacyjne nie powodują zmiany w wysokości opłat, infrastrukturze technicznej ani numerach telefonów do naszego działu obsługi klienta.

Jednocześnie informujemy, iż z dniem 1 sierpnia 2006 następuje formalna zmiana operatora platformy BLINK.PL na:

SISCO IT GROUP POLSKA SP. Z O.O.SISCO IT GROUP POLSKA SP. Z O.O.
Ul. Kołłątaja 24
50-007 Wrocław
NIP 894-10-42-934

NOWY SYSTEM BILLINGOWY

2006-04-03
Z przyjemnością informujemy o aktywacji zautomatyzowanego systemu billingowego do obsługi rozliczeń z klientami platformy BLINK.PL.

AllPay.plW Panelu Administracyjnym znajdą Państwo pełną historię dotychczasowych rozliczeń oraz faktury proforma umożliwiające przedłużenie ważności posiadanych produktów.

Aktywowany został także wygodny system opłacania usług kartą kredytową lub przelewem za pośrednictwem serwisu AllPay.pl.

PHP 5 - NOWE MOŻLIWOŚCI

2006-01-30
Na platformie BLINK.PL wdrożony został interpreter PHP w wersji 5. Główna zaletą nowej wersji jest wprowadzenie rozbudowanego modelu programowania obiektowego.

PHPWersja ta nie jest w pełni kompatybilna z poprzednimi wersjami. Pliki zawierające skrypty napisane w PHP5 muszą posiadać rozszerzenie ".php5".

Szczegółowe informacje na temat umieszczania skryptów na platformie BLINK.PL znajdą Państwo w dokumencie Własne skrypty w naszej dokumentacji.

NOWY OFERTA I SERWIS BLINK.PL

2006-01-01
Nowy rok witamy rozbudowanym serwisem WWW oraz nową, bardzo atrakcyjną ofertą serwerów i domen internetowych.

Nowy serwis WWWKorzystając z promocji "Tanie domeny" mogą Państwo zarejestrować domenę .PL już za 29 zł netto. Nowe serwery WWW oferujemy w rewelacyjnie niskich cenach już od 99 zł netto rocznie.

Zachęcamy także do zapoznania się z aktualnymi informacjami o naszej firmie oraz szczegółową dokumentacją stosowanych rozwiązań.

PANEL ADMINISTRACYJNY PO ANGIELSKU

2005-11-29
Z przyjemnością informujemy o aktywacji angielskiej wersji Panelu Administracyjnego.

Język angielskiWybór domyślnej wersji językowej dla własnego panelu znajdą Państwo w narzędziu Panel administracyjny w module Moje ustawienia. Ustawienie domyślnej wersji wszystkich użytkowników konta znajduje się w module Zarządzanie kontem w narzędziu Ustawienia panelu.

SZABLONY WIADOMOŚCI

2005-10-14
Informujemy, że nasz webmail został wzbogacony o nową funkcjonalność - szablony wiadomości. Opcja ta jest szczególnie przydatna dla osób które często wysyłają emaile o tej samej lub podobnej treści.

Szablon wiadomościWiadomość zapisana jako szablon może być wielokrotnie wysłana do różnych użytkowników bez konieczności ponownego jej wpisywania.

CHAT Z KONSULTANTEM

2005-08-12
W panelu administracyjnym dodany został mechanizm umożliwiający bezpośrednią rozmowę z konsultantem BLINK.PL. Zawsze chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Dioda zielonaNasz konsultant jest dostępny gdy dioda obok odnośnika CHAT ma kolor zielony.

Dioda czerwonaKolor czerwony oznacza, że żaden z konsultantów nie jest aktualnie dostępny.

SAMODZIELNA AKTYWACJA BAZ DANYCH

2005-07-10
Z przyjemnością informujemy, że w Panelu Administracyjnym Państwa konta aktywowane zostały mechanizmy umożliwiające samodzielną aktywację baz danych MySQL oraz PostgreSQL.

Aktywacja bazy danychAby aktywować nową bazę danych należy skorzystać z narzędzia Aktywacja bazy danych znajdującego się w module Moje strony WWW.


Wszystkie prawa zastrzeżone.