BLINK.PL - OGICOM

Bezpłatna infolinia: 0800 702 997

biuro@blink.pl

061 622-25-00

Pomoc on-line

061 622-25-25

SERWERY
PROMOCJE
POMOC
O NAS
regulamin | kontakt


ZARZĄDZANIE KONTEM

POCZTA ELEKTRONICZNA

MOJE STRONY WWW

WIRTUALNY FTP

PROMOCJA I MARKETING

STATYSTYKI I RAPORTY

DOMENY INTERNETOWE

MOJE USTAWIENIA
Dokumentacja
Domeny internetowe

TRANSFER DOMENY DO BLINK.PL
W tym dokumencie zapoznasz się z następującymi tematami:
ORGANIZACJA RYNKU DOMEN W POLSCE
Przed długi czas jedyna organizacją zajmującą się rejestracją domeny internetowych był NASK. W odpowiedzi na oczekiwania internautów, idąc za przykładem innych krajów, organizacja ta w 2003 zrewolucjonizowała zasady rejestracji i obsługi domen internetowych. Wprowadzony został nowy model z wieloma Registrarami i centralną jednostką zajmująca się organizacją i nadzorem (NASK) zwaną Operatorem. System ten posiada wiele zalet takich jak niskie ceny czy wysoki poziom obsługi klienta. Dokonana zmiana była naturalnym etapem w rozwoju rynku domen w Polsce i przyniosła korzyści wszystkim podmiotom biorącym w nim udział.

Registrarzy są to podmioty, który spełniając określone przez NASK kryteria podpisały z tą instytucją stosowne porozumienie. Registrar reprezentuje klienta przed NASK i w jego imieniu dokonuje wszystkich zleconych mu czynności. Obsługa domeny może być dowolnie przenoszona przez właściciela domeny pomiędzy Registrarami.
TRANSFER DOMENY - WPROWADZENIE
Transferu domeny dokonuje właściciel domeny. Transfer domeny może być dokonywany wielokrotnie. Transfer domeny ma charakter administracyjny, zmienia się podmiot będący Registrarem domeny, nie ma więc on wpływu na działanie samej domeny i usług z nią związanych. Transferu nie należy mylić ze 'zmianą delegacji domeny', która oznacza zmianę serwerów nazw na jakie domena wskazuje.

Możliwość transferu domeny nie zarządzanej przez NASK (np. globalnych czy domen innych Państw) musi być rozważana indywidualnie. Każdy Operator ustala własną politykę w tym zakresie. Często dokonanie transferu takiej domeny jest niemożliwe lub mocno utrudnione np. zależne od zgody poprzedniego Registrara. Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta które udzieli Ci wszystkich koniecznych informacji.

TRANSFER DOMENY Z NASK
Aby przetransferować domenę z NASK do BLINK.PL należy:

  1. wypełnić wniosek o transfer domeny na stronie http://www.dns.pl/cgi-bin/transfer.pl,
  2. wygenerowany dokument należy czytelnie podpisać, opieczętować i przesłać faxem do NASK na numer (22) 523-13-01,
  3. na podstawie przesłanego wniosku NASK przekaże BLINK.PL hasło do domeny (tzw. AuthInfo). Transfer zostanie zainicjowany.
  4. na adres email podany przy wypełnianiu wniosku otrzymasz wiadomość w której będzie umieszczony link którego kliknięcie zakończy procedurę transferu.

Po udanym transferze otrzymasz wiadomość potwierdzającą zakończenie procedury.
TRANSFER DOMENY OD PARTNERA NASK
Aby przetransferować domenę do BLINK.PL od Partnera NASK skorzystaj z narzędzia znajdującego się w Panelu Administracyjnym Twojego konta: Domeny internetowe >> Moje domeny >> Transfer domeny. Po podaniu przez Ciebie prawidłowego hasła do domeny transfer zostanie automatycznie zainicjowany. Na adres email (przypisany do domeny u aktualnego Registrara) otrzymasz email z prośbą o potwierdzenie chęci transferu. Kliknięcie linka zawartego w wiadomości zakończy procedure.

Jeżeli nie znasz hasła do domeny musisz skontaktować się z aktualnym Registrarem, który zna to hasło. Każdy Registrar ma obowiązek wydać hasło do domeny na życzenie jej właściciela. Jeżeli nie wiesz kto obsługuje Twoją domenę sprawdzisz to korzystając z narzędzia Whois.
OPŁATY I TERMINY
Transfer domeny do BLINK.PL jest bezpłatny. Opłaty za domenę wnoszone są zgodnie z dotychczasowym cyklem płatniczym. Np. jeżeli ważność domeny wygasała 15 stycznia termin ten nie zmieni się a 21 dni przed jego wygaśnięciem otrzymasz dokumenty umożliwiające przedłużenie ważności domeny o kolejny okres abonamentowy. Na 21, 14, 7 i 3 dni przed wygaśnięciem otrzymasz od nas także wiadomości email informujące o zbliżającym się terminie.

Transfer domeny z NASK musi się odbyć na 21 dni przed końcem okresu rozliczeniowego i najwcześniej 14 dni po rozpoczęciu nowego okresu rozliczeniowego. Obowiązujące terminy transferu od Partnera NASK mogą być różne w zależności od indywidualnych regulacji poszczególnych podmiotów.
DODANIE OBSŁUGI DOMENY
Jeżeli chcesz aby domena, której obsługę transferujesz do BLINK.PL, wskazywała na Twoje konto umieszczone na naszych serwerach zaznacz opcję 'Skieruj domenę na moje konto'. Poza transferem czyli zmianą Registrara dodamy obsługę tej domeny do Twojego konta - skonfigurujemy pocztę, serwer WWW i inne usługi oraz zmienimy serwery nazw na jakie wskazuje domena na nasze. Zmiany będą widoczne po kilkunastu godzinach. Od tego momentu wszystkie usługi będą już działać z naszego serwera. Do nas będą trafiały emaile wysłane do Ciebie i nasze serwery będą odpowiadały na zapytania internautów o stronę WWW.
Powrót

Wszystkie prawa zastrzeżone.